Olimpiada T.I.C. 2016 etapa judeteana

Date esențiale:

Data: 02.04.2016

Ora începerii: 09:00, durata: 6 ore, elevii vor fi prezenti la ora 8:30 in centrul la care este arondat unitatea din care provine concurentul.

Clasele: IX - XII

TEMA LA PROIECT: Diversitate și Transparență  (update: 11.12.2015)

Secțiunea T.I.C. : se va desfãșura în data 02.04.2016 in centrele specificate în secțiunea CENTRE. (unitãțile sunt distribuite în 2 subcentre pe baza capacitãții de calculatoare cu sisteme de operare Windows 7 respectiv Office 2007/2010)

Sețiunea C#: se va desfãșura în data 02.04.2016 în C.N. Emanuil Gojdu Oradea

 

 

Site-ul oficial a Olimpiadei este: www.ciaro.ro. Vã rugãm verificați corectitudinea datelor.

Datele elevilor calificați pentru etapa județeanã sunt încãrcați pentru secțiunea TIC și pentru secțiunea C#.

 

Număr de locuri pentru județul BIHOR:

  • 4 (câte unu pe nivel) pentru T.I.C.
  • 1 pentru C#

Criterii de selecție a lotului: Lotul va fi format din concurentul cu cel mai pun punctaj din fiecare nivel

Regulament

Olimpiada de Tehnologia Informației

Se organizeazã în conformitate cu prevederile Metodologiei-cadru de organizare și desfãșurare a competițiilor școlare, aprobatã cu O.M.E.C.T.S. nr. 3035/10.01.2012 și cu prevederile Regulamentului specific privind desfãșurarea Olimpiadei de Tehnologia Informației aprobat cu nr. 31055/13.02.2013.

Situația înscrierii

ID unitate
Denumire unitate
Nr. înscriși
Cl_9
Cl_10
Cl_11
Cl_12
4C.N. EMANUIL GOJDU ORADEA 1 1 - - -
6C.N. MIHAI EMINESCU ORADEA 1 1 - - -
Total : 2 unitati

TOTAL

2

2

0

0

0

Centre

ID Centru
Denumire Centru
Nr. locuri alocate
Nr. elevi înscriși
Unități arondate
40C.T. TRAIAN VUIA ORADEA
(clasa:9-12)
0 1
0
0
0
0
0
C.N. EMANUIL GOJDU ORADEA
C.N. OCTAVIAN GOGA MARGHITA
LIC. TEORETIC HORVATH JANOS MARGHITA
C.N. TEODOR NES SALONTA
LIC. TEORETIC ARANY JANOS SALONTA
LIC. TEORETIC NICOLAE JIGA TINCA
41C.T. MIHAI VITEAZUL ORADEA
(clasa:9-12)
0 0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
C.T. MIHAI VITEAZUL ORADEA
C.N. AVRAM IANCU STEI
C.N. MIHAI EMINESCU ORADEA
C.N. SAMUIL VULCAN BEIUS
LIC. VOC. PEDAGOGIC N. BOLCAS BEIUS
LIC. TEORETIC ADY ENDRE ORADEA
LIC. TEORETIC AUREL LAZAR ORADEA
LIC. TEORETIC ONISIFOR GHIBU ORADEA
C. E. PARTENIE COSMA ORADEA
LIC. DON ORIONE ORADEA
LIC. TEOLOGIC BAPTIST EMANUEL ORADEA
LIC. TEORETIC C-TIN SERBAN ALESD

Rezultate