Atestat 2016

Date esențiale:

 

Termene:

Predarea cererii de inscriere a elevului la secretariatul școlii: 15/01/2016

Elaborarea proiectului: în timpul orelor de Informaticã din semestrul 2

Înscrierea candidaților pe site-ul http://isjbihor.ro/infobh2/concurs/atestat2015 : 22.01.2016 - 15.04.2016 

Perioada de sustinere/ evaluare a atestatului: 01/05/2016 - 31/05/2016

 

Subiectele folosite : RO - HU

Regulament

 Metodologia care se aplică pentru anul școlar 2015-2016 este cel din anul școlar anterior (2014-2015).

Metodologie Atestat aplicat in 2014-2015 (bazat pe ordinul: ORDIN 4843 / 2009) - legatura catre Edu.ro: http://www.edu.ro/index.php/articles/12875

 

Atrag atenția la:

(2) Competențele certificate în urma promovãrii examenului de atestare profesionalã sunt:

(a)Pentru absolvenții claselor de matematicã informaticã, intensiv informaticã:

I. Realizarea design-ului și structurii produselor soft necesare implementãrii de: sisteme software, aplicații software, baze de date, pagini WEB. (software orientat client)

II. Particularizarea, configurarea și modificarea aplicațiilor software, în scopul adaptãrii sistemelor informaționale ale clientului.

(b) Pentru absolvenții claselor de matematicã informaticã:

I. Realizarea managementului site-urilor WEB, sistemelor de operare a calculatoarelor

II. Furnizarea facilitãților de procesare a datelor, inclusiv a serviciilor suport

Situația înscrierii

ID unitate
Denumire unitate
Nr. înscriși
Cl_5
Cl_6
Cl_7
Cl_8
Cl_9
Cl_10
Cl_11
Cl_12
3C.N. AVRAM IANCU STEI 20 - - - - - - - 20
4C.N. EMANUIL GOJDU ORADEA 148 - - - - - - - 148
5C.N. IOSIF VULCAN ORADEA 7 - - - - - - - 7
6C.N. MIHAI EMINESCU ORADEA 59 - - - - - - - 59
7C.N. OCTAVIAN GOGA MARGHITA 25 - - - - - - - 25
8C.N. SAMUIL VULCAN BEIUS 46 - - - - - - - 46
9C.N. TEODOR NES SALONTA 42 - - - - - - - 42
10C.T. ALEXANDRU ROMAN ALESD 17 - - - - - - - 17
14C.T. MIHAI VITEAZUL ORADEA 5 - - - - - - - 5
18C.T. NR.1 VADU CRISULUI 18 - - - - - - - 18
21LIC. GRECO-CATOLIC IULIU MANIU ORADEA 16 - - - - - - - 16
23LIC. REFORMAT L. ZSUZSANNA ORADEA 2 - - - - - - - 2
31LIC. TEHN. NR.1 POPESTI 15 - - - - - - - 15
33LIC. TEHN. NR.1 SUNCUIUS 17 - - - - - - - 17
36LIC. TEOLOGIC BAPTIST EMANUEL ORADEA 22 - - - - - - - 22
37LIC. TEOLOGIC PENTICOSTAL BETEL ORADEA 18 - - - - - - - 18
39LIC. TEORETIC ADY ENDRE ORADEA 14 - - - - - - - 14
40LIC. TEORETIC ARANY JANOS SALONTA 23 - - - - - - - 23
41LIC. TEORETIC AUREL LAZAR ORADEA 18 - - - - - - - 18
44LIC. TEORETIC HORVATH JANOS MARGHITA 26 - - - - - - - 26
46LIC. TEORETIC LUCIAN BLAGA ORADEA 15 - - - - - - - 15
48LIC. TEORETIC ONISIFOR GHIBU ORADEA 22 - - - - - - - 22
50LIC. TEORETIC GERMAN F. SCHILLER ORADEA 7 - - - - - - - 7
51LIC. TEORETIC NR.1 BRATCA 35 - - - - - - - 35
52LIC. VOC. PEDAGOGIC N. BOLCAS BEIUS 20 - - - - - - - 20
Total : 25 unitati

TOTAL

657

0

0

0

0

0

0

0

657

Centre

Nu sunt încă centre create la acest concurs (în cazul organizării într-o singură locație, menționată la descriere, nu vor fi create centre)

Rezultate