Atestat 2019

Date esențiale:

 

Termene:

Predarea cererii de inscriere a elevului la secretariatul școlii: 16/01/2019

Elaborarea proiectului: în timpul orelor de Informaticã din semestrul 2

Înscrierea candidaților pe site-ul http://profesor.cf/infobh2/concurs/atestat2019 : 12.03.2019 - 16.04.2019 

Data limită de înregistrare a lucrărilor finalizate, împreună cu raportul profesorului îndrumător, la secretariatul școlii: 01.05.2019, dar nu mai târziu cu 10 zile înainte de data programată pentru susținerea atestatului - conform metodologiei, art 12, alin (5)  

Perioada de susținere/ evaluare a atestatului: 01/05/2019 - 31/05/2019

 

Subiectele folosite : RO - HU

Regulament

 Metodologia care se aplică pentru anul școlar 2018-2019 este cel din anul școlar 2014-2015.

Metodologie Atestat aplicat in 2014-2015 (bazat pe ordinul: ORDIN 4843 / 2009) - legatura către Edu.ro: http://www.edu.ro/index.php/articles/12875 

 

Atragem atenția la:

Art. 5,

(2) Competențele certificate în urma promovãrii examenului de atestare profesionalã sunt:

(a)Pentru absolvenții claselor de matematicã informaticã, intensiv informaticã:

I. Realizarea design-ului și structurii produselor soft necesare implementãrii de: sisteme software, aplicații software, baze de date, pagini WEB. (software orientat client)

II. Particularizarea, configurarea și modificarea aplicațiilor software, în scopul adaptãrii sistemelor informaționale ale clientului.

(b) Pentru absolvenții claselor de matematicã informaticã:

I. Realizarea managementului site-urilor WEB, sistemelor de operare a calculatoarelor

II. Furnizarea facilitãților de procesare a datelor, inclusiv a serviciilor suport

 

 

Situația înscrierii

ID unitate
Denumire unitate
Nr. înscriși
Cl_11
Cl_12
3C.N. AVRAM IANCU STEI 29 - 29
4C.N. EMANUIL GOJDU ORADEA 114 - 114
5C.N. IOSIF VULCAN ORADEA 22 - 22
6C.N. MIHAI EMINESCU ORADEA 78 - 78
7C.N. OCTAVIAN GOGA MARGHITA 25 - 25
8C.N. SAMUIL VULCAN BEIUS 54 - 54
9C.N. TEODOR NES SALONTA 42 - 42
10C.T. ALEXANDRU ROMAN ALESD 15 - 15
18C.T. NR.1 VADU CRISULUI 15 - 15
21LIC. GRECO-CATOLIC IULIU MANIU ORADEA 27 - 27
31LIC. TEHN. NR.1 POPESTI 22 - 22
33LIC. TEHN. NR.1 SUNCUIUS 8 - 8
36LIC. TEOLOGIC BAPTIST EMANUEL ORADEA 17 - 17
37LIC. TEOLOGIC PENTICOSTAL BETEL ORADEA 22 - 22
39LIC. TEORETIC ADY ENDRE ORADEA 7 - 7
40LIC. TEORETIC ARANY JANOS SALONTA 23 - 23
41LIC. TEORETIC AUREL LAZAR ORADEA 23 - 23
44LIC. TEORETIC HORVATH JANOS MARGHITA 19 - 19
46LIC. TEORETIC LUCIAN BLAGA ORADEA 26 - 26
48LIC. TEORETIC ONISIFOR GHIBU ORADEA 28 - 28
50LIC. TEORETIC GERMAN F. SCHILLER ORADEA 9 - 9
51LIC. TEORETIC NR.1 BRATCA 24 - 24
52LIC. VOC. PEDAGOGIC N. BOLCAS BEIUS 25 - 25
Total : 23 unitati

TOTAL

674

0

674

Centre

Nu sunt încă centre create la acest concurs (în cazul organizării într-o singură locație, menționată la descriere, nu vor fi create centre)

Rezultate

Rapoarte primite: - după examen, în maxim 5 zile.