Olimpiada T.I.C. 2015 etapa judeteana

Date esențiale:

Data: 21.03.2015

Secțiunea T.I.C. : se va desfãșura în data 21.03.2015 in centrele specificate în secțiunea CENTRE. (unitãțile sunt distribuite în 2 subcentre pe baza capacitãții de calculatoare cu sisteme de operare Windows Vista/Windows 7 respectiv Office 2007/2010)

Sețiunea C#: se va desfãșura în data 21.03.2015 în CN Emanuil Gojdu.

 

Site-ul oficial a Olimpiadei este: www.ciaro.ro. Vã rugãm verificați corectitudinea datelor.

Datele elevilor calificați pentru etapa județeanã sunt încãrcați pentru secțiunea TIC, iar pentru secțiunea C# este în curs de încãrcare.

Regulament

Olimpiada de Tehnologia Informației

Se organizeazã în conformitate cu prevederile Metodologiei-cadru de organizare și desfãșurare a competițiilor școlare, aprobatã cu O.M.E.C.T.S. nr. 3035/10.01.2012 și cu prevederile Regulamentului specific privind desfãșurarea Olimpiadei de Tehnologia Informației aprobat cu nr. 31055/13.02.2013..

Situația înscrierii

ID unitate
Denumire unitate
Nr. înscriși
Cl_5
Cl_6
Cl_7
Cl_8
Cl_9
Cl_10
Cl_11
Cl_12
2C. E. PARTENIE COSMA ORADEA 5 - - - - 2 2 - 1
3C.N. AVRAM IANCU STEI 9 - - - - 5 3 1 -
4C.N. EMANUIL GOJDU ORADEA 27 - - - - 9 11 4 3
6C.N. MIHAI EMINESCU ORADEA 21 - - - - 8 7 4 2
7C.N. OCTAVIAN GOGA MARGHITA 9 - - - - 4 4 - 1
8C.N. SAMUIL VULCAN BEIUS 9 - - - - 6 1 1 1
9C.N. TEODOR NES SALONTA 9 - - - - 7 1 - 1
15C.T. TRAIAN VUIA ORADEA 2 - - - - - 1 - 1
21LIC. GRECO-CATOLIC IULIU MANIU ORADEA 2 - - - - - 2 - -
36LIC. TEOLOGIC BAPTIST EMANUEL ORADEA 1 - - - - - 1 - -
39LIC. TEORETIC ADY ENDRE ORADEA 2 - - - - - - - 2
40LIC. TEORETIC ARANY JANOS SALONTA 7 - - - - 2 2 2 1
46LIC. TEORETIC LUCIAN BLAGA ORADEA 1 - - - - 1 - - -
48LIC. TEORETIC ONISIFOR GHIBU ORADEA 10 - - - - 3 3 4 -
50LIC. TEORETIC GERMAN F. SCHILLER ORADEA 1 - - - - - 1 - -
52LIC. VOC. PEDAGOGIC N. BOLCAS BEIUS 3 - - - - 1 2 - -
157LIC. DON ORIONE ORADEA 3 - - - - 3 - - -
Total : 17 unitati

TOTAL

121

0

0

0

0

51

41

16

13

Centre

ID Centru
Denumire Centru
Nr. locuri alocate
Nr. elevi înscriși
Unități arondate
19C.N. EMANUIL GOJDU ORADEA
(clasa:9, 10, 11, 12)
0 27
1
9
9
9
9
2
1
3
3
C.N. EMANUIL GOJDU ORADEA
LIC. TEOLOGIC BAPTIST EMANUEL ORADEA
C.N. AVRAM IANCU STEI
C.N. OCTAVIAN GOGA MARGHITA
C.N. SAMUIL VULCAN BEIUS
C.N. TEODOR NES SALONTA
C.T. TRAIAN VUIA ORADEA
LIC. TEORETIC GERMAN F. SCHILLER ORADEA
LIC. VOC. PEDAGOGIC N. BOLCAS BEIUS
LIC. DON ORIONE ORADEA
20LIC. TEORETIC ADY ENDRE ORADEA
(clasa:9, 10, 11, 12)
0 5
2
21
7
10
2
1
C. E. PARTENIE COSMA ORADEA
LIC. TEORETIC ADY ENDRE ORADEA
C.N. MIHAI EMINESCU ORADEA
LIC. TEORETIC ARANY JANOS SALONTA
LIC. TEORETIC ONISIFOR GHIBU ORADEA
LIC. GRECO-CATOLIC IULIU MANIU ORADEA
LIC. TEORETIC LUCIAN BLAGA ORADEA

Rezultate

Rezultate FINALE se află pe site-ul www.ciaro.ro

SUBIECTELE SE POT DESCĂRCA -  AICI (TIC, C#)  - iar resursele utilizate aici