Atestat 2018

Date esențiale:

 

Termene:

Predarea cererii de inscriere a elevului la secretariatul școlii: 16/01/2018

Elaborarea proiectului: în timpul orelor de Informaticã din semestrul 2

Înscrierea candidaților pe site-ul http://profesor.cf/infobh2/concurs/atestat2018 : 23.01.2018 - 15.04.2018 

Data limită de înregistrare a lucrărilor finalizate, împreună cu raportul profesorului îndrumător, la secretariatul școlii: 02.05.2018, dar nu mai târziu cu 10 zile înainte de data programată pentru susținerea atestatului - conform metodologiei, art 12, alin (5)  

Perioada de susținere/ evaluare a atestatului: 01/05/2018 - 31/05/2018

 

Subiectele folosite : RO - HU

Regulament

 Metodologia care se aplică pentru anul școlar 2017-2018 este cel din anul școlar 2014-2015.

Metodologie Atestat aplicat in 2014-2015 (bazat pe ordinul: ORDIN 4843 / 2009) - legatura către Edu.ro: http://www.edu.ro/index.php/articles/12875 

 

Atragem atenția la:

Art. 5,

(2) Competențele certificate în urma promovãrii examenului de atestare profesionalã sunt:

(a)Pentru absolvenții claselor de matematicã informaticã, intensiv informaticã:

I. Realizarea design-ului și structurii produselor soft necesare implementãrii de: sisteme software, aplicații software, baze de date, pagini WEB. (software orientat client)

II. Particularizarea, configurarea și modificarea aplicațiilor software, în scopul adaptãrii sistemelor informaționale ale clientului.

(b) Pentru absolvenții claselor de matematicã informaticã:

I. Realizarea managementului site-urilor WEB, sistemelor de operare a calculatoarelor

II. Furnizarea facilitãților de procesare a datelor, inclusiv a serviciilor suport

 

 

Situația înscrierii

ID unitate
Denumire unitate
Nr. înscriși
Cl_11
Cl_12
3C.N. AVRAM IANCU STEI 24 - 24
4C.N. EMANUIL GOJDU ORADEA 115 - 115
5C.N. IOSIF VULCAN ORADEA 25 - 25
6C.N. MIHAI EMINESCU ORADEA 83 - 83
7C.N. OCTAVIAN GOGA MARGHITA 28 - 28
8C.N. SAMUIL VULCAN BEIUS 45 - 45
9C.N. TEODOR NES SALONTA 50 - 50
10C.T. ALEXANDRU ROMAN ALESD 16 - 16
18C.T. NR.1 VADU CRISULUI 12 - 12
21LIC. GRECO-CATOLIC IULIU MANIU ORADEA 24 - 24
31LIC. TEHN. NR.1 POPESTI 16 - 16
33LIC. TEHN. NR.1 SUNCUIUS 6 - 6
36LIC. TEOLOGIC BAPTIST EMANUEL ORADEA 16 - 16
37LIC. TEOLOGIC PENTICOSTAL BETEL ORADEA 23 - 23
39LIC. TEORETIC ADY ENDRE ORADEA 8 - 8
40LIC. TEORETIC ARANY JANOS SALONTA 25 - 25
41LIC. TEORETIC AUREL LAZAR ORADEA 27 - 27
44LIC. TEORETIC HORVATH JANOS MARGHITA 20 - 20
46LIC. TEORETIC LUCIAN BLAGA ORADEA 15 - 15
48LIC. TEORETIC ONISIFOR GHIBU ORADEA 31 - 31
50LIC. TEORETIC GERMAN F. SCHILLER ORADEA 15 - 15
51LIC. TEORETIC NR.1 BRATCA 27 - 27
52LIC. VOC. PEDAGOGIC N. BOLCAS BEIUS 21 - 21
Total : 23 unitati

TOTAL

672

0

672

Centre

Nu sunt încă centre create la acest concurs (în cazul organizării într-o singură locație, menționată la descriere, nu vor fi create centre)

Rezultate

Rapoarte primite: - după examen, în maxim 5 zile.